Razem 303 495 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
23.02.2018 13:07

KENIA-TANZANIA z wypoczynkiem na ZANZIBARZE - 15 dni

Safari w bezkonkurencyjnym Serengeti

Zjazd do krateru Ngorongoro

Safari nad słynnym Jeziorem Nakuru

Spotkania z Masajami

Piękne tereny górskich okolic Kenii

Białe plaże i kultura Zanzibaru

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Nairobi. Wieczorem przylot do stolicy Kenii. Nocleg w Nairobi. (Ewentualnie jest możliwy nocny przelot do Nairobi i przylot rano drugiego dnia).

Dzień 2

Rano zwiedzanie domu Karen Blixen, gdzie przywitamy się z Afryką. Następnie krótki objazd po mieście - dzielnica biznesu i biedniejsze, typowo afrykańskie przedmieścia. Wyjazd z miasta na północ w rejon górzystych obszarów. Przejazd przez rolnicze tereny zamieszkane głównie przez plemię Kikuju, którzy swe pola zwą szambami. Postój na szambie, gdzie nastąpi próba nawiązania kontaktu z rolnikiem. Wjazd w rejon Parku Narodowego Mt. Kenya (5199 m n.p.m. najwyższej góry kraju.) lub górskiego Parku Narodowego Aberdare. Nocleg w lodge (lodge to zwykle stosunkowo luksusowe ośrodki noclegowe używane przez turystów podczas safari, położone najczęściej w otoczonych przyrodą pięknych miejscach).

Dzień 3

Obserwacja zwierzyny w parku narodowym i podziwianie pięknej, górskiej scenerii. Szansa ujrzenia ośnieżonych wierzchołków pobliskiego Mt. Kenya. Uroczyste przekroczenie równika (dla tych, którzy pierwszy raz robią to na lądzie, przykra konieczność - tradycyjny chrzest równikowy). Dalsza podróż z postojem przy Wodospadach Thompsona. Wieczorem lub późnym popołudniem dojazd do Nakuru i tam nocleg w lodge.

Dzień 4

Rano safari w Parku Narodowym Nakuru. Jezioro Nakuru to nie tylko słynne siedlisko tysięcy flamingów. Choć ten park jest ogrodzony i niewielki, daje przedsmak prawdziwego safari. Można tam łatwo spotkać nosorożce białe, szereg gatunków antylop, a przy odrobinie szczęścia lwy i lamparty. Przejazd do Nairobi i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Wyjazd mikrobusem do Tanzanii, w przypadku dobrej widoczności istnieje możliwość zobaczenia z daleka najwyższego szczytu Afryki, Kilimandżaro. Dojazd do Aruszy, tanzańskiego miasta leżącego u podnóża wulkanu Mt. Meru. Odpoczynek, przygotowanie kolejnego safari i ostatnie zakupy przed wyjazdem w dzicz. Podróż samochodami terenowymi w kierunku krateru Ngorongoro. Przejazd przez targową miejscowość Mto-wa-Mbu. Nocleg po drodze w misyjnym domu gościnnym lub w motelu.

Dzień 6

Przejazd przez piękne, masajskie tereny w rejon wąwozu Olduvai. To właśnie tutaj dokonano niezwykłych znalezisk związanych z praczłowiekiem, które zmieniły pogląd nauki na nasze pochodzenie. Kontynuowanie drogi i wjazd na olbrzymie sawanny Parku Narodowego Serengeti, po drodze poszukiwanie i obserwacja zwierzyny, z której słynie Serengeti. Nocleg w namiotach obozie w Serengeti.

Dzień 7

Dzień przeznaczony na safari w Serengeti. Podglądanie scen znanych z przyrodniczych filmów. Poszukiwanie wielkich stad antylop gnu, próba sfotografowania lwa lub geparda. Pogoń za rzadszymi gatunkami zwierząt w niezwykłej scenerii porośniętych trawą równin. Po południu powrót do obozu i wymiana wrażeń przy butelce miejscowego konyagi. Nocleg w obozie.

Dzień 8

Rano przejazd z Serengeti do krateru Ngorongoro, na którego dnie, sześćset metrów poniżej krawędzi, niczym w gigantycznej Arce Noego żyją niemal wszystkie gatunki zwierząt występujących w tej części Afryki. Ngorongoro jest wpisany na listę UNESCO i zaliczany do jednego z cudów natury. Zjazd do krateru i safari. Gwarantowana obserwacja słoni, wielu gatunków antylop, bawołów i innych zwierząt. Także obserwacja lwów (w przypadku nie znalezienia lwa, pilot wycieczki funduje wszystkim uczestnikom przy najbliższej okazji piwo Serengeti). Następnie podarujemy sobie nieco luksusu nocując w lodge, co po dwóch nocach w namiotach jest nadzwyczaj przyjemne.

Dzień 9

Zjazd w dół na dno Rowu Afrykańskiego w okolice Jeziora Manyara. Po drodze możemy fotografować kilkusetletnie baobaby. Dojazd do Aruszy i chwila wytchnienia po safari. Wieczorem okazja do omówienia wrażeń z safari przy szklance słynnego drinku Livingstone'a. Nocleg w hotelu w Aruszy.

Dzień 11-12-13

Wypoczynek na Zanzibarze - plażowanie, kąpiele , dokładny program na stronie

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 23.02.2018 13:07
Cena: 13 650 Zł.
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 130736
Rubryka ogłoszenia: Wycieczki
Szczegółowe sekcje:Pozostałe kraje afrykańskie, Wycieczki ze zwiedzaniem, Last minute
 
Termin wycieczki: 06.08.2016 - 20.08.2016
Czas pobytu: 14 dni
Rodzaj wycieczki: wycieczka objazdowa
Region geograficzny: Pozostałe kraje afrykańskie
Kraj pobytu: Tanzania
Miejsce pobytu, region: Kenia Tanzania z wypoczynkiem na Zanzibarze
Info o miejscu pobytu: O wycieczce Wyprawa jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich kochających przyrodę. żaden park na świecie nie może równać się z Serengeti i Ngorongoro. Obszary chronione w RPA, czy kenijski park Tsavo, gdzie wozi się masowo plażowiczów z Mombasy, to zaledwie skromna namiastka prawdziwego safari. Na wycieczce doświadczamy rozmaitych warunków - od kolonialnego luksusu do dwóch nocy w namiotach, dzięki którym poczujemy się zżyci z przepiękną przyrodą. Po aktywnym safari zbawienie dla organizmu przynosi kilka dni spędzonych na najbielszych na świecie plażach Zanzibaru. Każdy z proponowanych przez nas terminów to pora sucha, choć poszczególne miesiące różnią się od siebie, jeśli chodzi o temperatury oraz cykl wędrówek i procesów życiowych dzikich zwierząt. Wycieczkę tę od wielu lat prowadzą nasi doskonali piloci, kompetentni i sympatyczni znawcy Afryki.
Dojazd: samolot
Rodzaj zakwaterowania: hotel
Jakość zakwaterowania: ***
Info o zakwaterowaniu: Dokładna cena uzależniona jest od kursu USD. ZNIżKI 10% ceny - przy podpisaniu umowy wcześniej, niż 9 miesięcy przed wyjazdem BRAK DOPŁATY DO POK. 1-OSOBOWEGO (przy podpisaniu umowy wcześniej, niż 3 miesiące przed wyjazdem, tylko w przypadku braku możliwości dokwaterowania) Płatność W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 20% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 40 dni przed datą wyjazdu Pakiet dewizowy jest płatny na miejscu i obejmuje część lokalnego transportu, opłaty za bilety wstępów do obiektów wymienionych w programie, miejscowych przewodników i kierowców. Cena obejmuje Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie koszty transportu (w Tanzanii samochody terenowe przystosowane do safari - otwierany dach do obserwacji, każdemu gwarantujemy miejsce przy oknie), wyżywienie (śniadania; pełne wyżywienie podczas safari w parkach narodowych - łącznie 10 posiłków), noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach lub lodge 3* lub 4*, Serengeti - namioty wyposażone w materace, Zanzibar - bungalowy z klimatyzacją przy plaży, opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne i zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opiekę polskiego pilota. Cena nie obejmuje PAKIETU DEWIZOWEGO PŁATNEGO NA MIEJSCU - 1100 USD/os, kosztów wiz (aktualnie 100 USD), napojów do posiłków, indywidualnej opłaty wylotowej z Zanzibaru (ok. 30 USD), zwyczajowych napiwków, dopłaty do pok.1-os 790 USD.
Widea (0)
 
Zdjęcia (1)
 
KENIA TANZANIA ZANZIBAR - Zdjęcie nr 1
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika TRENDY TRAVEL Last Minute Online
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Last minute
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)