Razem 261 906 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Program

1 dzień

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (Słowacja, Węgry, Turcja - koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Nowego Sadu, nocleg tranzytowy*.

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Turcji. Przejazd przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne. Krótki postój w tym malutkim, turecki granicznym miasteczku i podziwianie słynnego Selimiye Camii. W godzinach wieczornych przyjazd do magicznego Istambułu, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, kolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu czas na zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu Błękitny Meczet -najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom oraz tajemnicza cysterna Yerebatan Saray. Zobaczymy również Hagia Sofia - Kościół Mądrości Bożej - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., a później jedną z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń. Dla chętnych, fakultatywnie - rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na Zatokę Złotego Rogu. Po południu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze - jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok.4000 sklepików). Kolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień

Śniadanie i przejazd w kierunku granicy turecko - greckiej. Trasa biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Marmara, poprzez Nizinę Tracką nad Morze Egejskie. Przekroczenie granicy w Ipsali. Przejazd do położonej w północnej Grecji Kawali, w której krzyżowały się trzy kultury grecka, rzymska i bizantyjska. Amfiteatralne położenie nad Morzem Egejskim, przepiękne piaszczyste plaże oraz mnóstwo atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i archeologicznych sprawia, że jest to miasto bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Zobaczymy największe atrakcje Kawali port, bizantyńsko-wenecki zamek na wzgórzu Panagia i arkadowy, przepiękny akwedukt zbudowany na polecenie Sulejmana I. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd na Chalkidiki i rejs wokół tajemniczej góry Athos. Athos to miejsce wyjątkowe, tajemnicze i niedostępne dla masowego ruchu turystycznego. Święta Góra

położona jest na najbardziej na wschód wysuniętym cyplu Półwyspu Chalcydyckiego, ma status Teokratycznej Republiki Mnichów. Na zboczach skalistego półwyspu wznosi się 20 monastyrów, niektóre sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu nad wodami Morza Egejskiego. Na mocy wydanego przez cesarza Konstantyna edyktu na tereny Athos zakazano wstępu wszystkim samicom ssaków, zarówno kobietom i zwierzętom. Jedynym dostępnym sposobem podziwiania majestatycznej góry i słynnych monastyrów są rejsy wzdłuż wybrzeży półwyspu. Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji. Przez miasto biegnie słynna, starożytna Via Egnatia - główny rzymski szlak komunikacyjny łączący wybrzeże Adriatyku ze Stambułem. W Salonikach czeka nas spacer nadmorskim bulwarem, a później zwiedzanie zabytków Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Kościół św. Demetriusza. Zobaczymy bizantyjskie obwarowania i tureckie meczety. Przejazd do Werginy, najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Do naszych czasów zachował się m.in. kompleks grobowców komorowych, nazwanych Grobowcami Królewskimi, Pałac Królewski oraz tzw. Grobowiec Macedoński, w istocie złożony z pięciu mniejszych grobowców. Na otaczającej stanowisko równinie odkryto ruiny amfiteatru, w którym zginął Filip II. Wykopaliska z terenu Werginy zaliczają się do najbogatszych od czasu odkrycia Myken. Przejazd w kierunku granicy grecko - macedońskiej i dalej do najsłynniejszego, letniego macedońskiego kurortu Ochrydu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Ciąg dalszy planu wycieczki, i szczegółów na stronie:

http://www.superwakacje.com.pl/op,Turcja---Grecja---Macedonia---Serbia---Wegry---Na-balkanskim-podworku,-147503,Turcja-Wyc--objazdowe,2015-05-15,2015-06-15,2,autokar

Przykładowy termin:

04.06.2015 - 14.06.2015

Posiadamy także inne terminy!

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 05.11.2015 15:14
Cena: 2 025 Zł.
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 378475
Rubryka ogłoszenia: Wycieczki
Szczegółowe sekcje:Europa, Turcja, Wycieczki ze zwiedzaniem, Last minute
 
Termin wycieczki: 04.06.2015 - 14.06.2015
Czas pobytu: 10 dni
Rodzaj wycieczki: wycieczka objazdowa
Region geograficzny: Europa
Kraj pobytu: Turcja
Dojazd: autobus
Rodzaj zakwaterowania: hotel
Jakość zakwaterowania: niepodana
Widea (0)
 
Zdjęcia (1)
 
Turcja-Grecja-Macedonia-Serbia-Węgry wycieczka objazdowa - Zdjęcie nr 1
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Firma: Biuro Podróży GEOTOUR
Województwo: Zagranica
E-mail: geotour@geotour.pl
Telefon: +48323460306
Telefon 2: +48323460307
Web: www.geotour.com.pl
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia firmy Biuro Podróży GEOTOUR
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Last minute
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)